Zapraszamy na spotkanie autorskie
z RAFAŁEM WITKIEM
13 maja 2011 roku
Gościem tego spotkania będzie Rafał Witek, autor powieści, wierszy i słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży, który w 1997 roku był stypendystą UNESCO w dziedzinie twórczości poetyckiej. Natomiast w 2004 roku za książkę Plaża tajemnic otrzymał pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie ogłoszonym przez Wydawnictwo Znak. Współpracuje również z magazynem dla dzieci „Świerszczyk” i wydawnictwem edukacyjnym Nowa Era. Jest także felietonistą portalu Qlturka.pl.
Zapraszamy na spotkania nie tylko uczniów klas 1 ‑ 3.
Mamo, Tato weź na to spotkanie trzy, cztero ‑ latka.
Przyjdź nie omijaj naszych Bibliotek.
Tu zawsze jest ciekawie!!!
Tu zawsze jest ciekawie!!!
Więcej informacji o autorze:
http://rafalwitek.blog.onet.pl/
My polecamy:
I miejsce w konkursie Wydawnictwa Znak na książkę dziecięcą.
Ciepła, napisana z wielkim poczuciem humoru opowieść o przygodach ośmioletniej dziewczynki o imieniu Dzidzia, jej rodziny i przyjaciół na przełomie roku szkolnego i wakacji.
My polecamy:
Autor Zwykłej dziewczynki - powieści znakomitej, nowatorskiej na polskim rynku literatury dziecięcej - pisze o wszystkich tych problemach nurtujących bohaterkę w sposób niezwykły, równie interesujący dla małych czytelników, jak i ich rodziców. Książka iskrzy się doskonałym humorem, odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania są podane w zabawnych dialogach Dzidzi i jej przyjaciółki Kaszoliny, a ukazaniu dziecięcej perspektywy służy element magii - jeśli się dobrze przyjrzeć, wszechobecny w rzeczach zwykłych.
Gdyby Dzidzia była chłopakiem, to na sto procent zostałaby piratem albo włóczęgą. Ale na szczęście jest dziewczynką i nic podobnego jej nie grozi. Za to ma mnóstwo dzikich pomysłów, chodzi wyłącznie własnymi ścieżkami i wyrastają jej rogi na głowie. Jak na siedmiolatkę to całkiem nieźle, prawda? Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze przydarzy się Dzidzi, to koniecznie przeczytajcie książkę o jej najnowszych przygodach.
Ciepła, napisana z wielkim poczuciem humoru opowieść o przygodach ośmioletniej dziewczynki o imieniu Dzidzia, jej rodziny i przyjaciół na przełomie roku szkolnego i wakacji.
Cudnie paskudnie to opowieść o niemożności uchronienia ludzi przed ich losem, pozorach i ogromnej samotności, która doprowadza do tragedii. Książka może stanowić ostrzeżenie i, chociaż poruszając taki temat, łatwo popaść w przesadę i stworzyć kicz, Cudnie paskudnie dzięki swojej prostocie jest powieścią wzruszającą i zmuszającą do głębokich refleksji. Ujmuje czytelnika swoją tematyką, bolesną i oszczędną w słowach.